זרקור על בנות הגיל השלישי

עמותת "יוזמות עתיד" משיקה בימים אלו תוכנית יזמות עסקית בשיתוף עם בנק לאומי ומטרתה ליצור עבור נשים בגילאי 60+ אלטרנטיבה תעסוקתית שמובילה לעצמאות כלכלית ופרנסה איכותית.  

בימי הקורונה הרבה מבני ובנות הגיל השלישי חוו "הזדקנות מואצת" ובמחקר שנעשה על ידי הג'וינט "הזדקנות בימי קורונה" נמצא כי 84% מבנות הגיל השלישי חוו קושי כלכלי וכי זהו הסיכון הגבוה ביותר להתדרדרות בריאותית בעת משבר. הגילנות, הקושי הכלכלי והבדידות גורמות לתחלואה נפשית, לפגיעה במערכת החיסון ולהתדרדרות כללית. 

עקב זאת, הוחלט ביוזמות עתיד לשים זרקור על בנות הגיל השלישי ולהרחיב את הפעילות בקרב אוכלוסיית האזרחיות הוותיקות, לייצר מענה תואם ולהעניק מעטפת של כלים המסייעים להקים את העסק ולייצר דרכו מימוש עצמי ופרנסה איכותית. . 

צ. freepik

עמותת יוזמות עתיד חברה לבנק לאומי ויחד הם משיקים תוכנית ייחודית שתכשיר נשים בגיל השלישי לפיתוח והקמה של עסק עצמאי, המתבסס על ניסיון וכישורים שנרכשו במהלך השנים ע"י הנשים ובכך, תייצר חלופה תעסוקתית עבורן במצבים כלכליים מורכבים ותוריד את התלות במעסיק/ה, בגילויי גילנות או בחסמי גיל אחרים. תוכנית הליווי הנה מעטפת רב מימדית לאורך שנה וכוללת בין היתר, מרכז הערכה קבוצתי, מכינה להבשלת הרעיון העסקי, קורס עומק המקנה את יסודות הקמת העסק ולאחר מכן הליך של מנטורינג אחד על אחד באמצעות למעלה מ-700 מתנדבי/ות של העמותה. 

צופית גורדון, מנכ"לית יוזמות עתיד: "אנחנו מאד שמחות על שיתוף הפעולה עם בנק לאומי. נשות הגיל השלישי הן חלק אינטגרלי מהקהילה שלנו, והגענו להבנה שהמענים הקיימים עבורן אינן מספיקים. הרבה מהן מגיעות לשלב זה בחיים ללא פנסיה מספקת, אך עם עם שנים רבות של וותק ומומחיות שלא יסולאו בפז וחשוב שגם להן תהיה אלטרנטיבה תעסוקתית שתאפשר להן להמשיך ולהביא לידי ביטוי את כישוריהן ולהנות מהכנסה מכבדת".

צופית גורדון מנכלית עמותת יוזמות עתיד. צילום נירי גטמון .

קרן טאירי מנהלת אחריות תאגידית בלאומי: "שיתוף הפעולה של לאומי עם יוזמות עתיד התמקד הפעם בנשים בגילאי 60 ומעלה כחלק מהמדיניות החברתית של הבנק לתמיכה לאוכלוסיית הגיל השלישי בדגש על נשים אשר שואפות להמשיך ולהתפרנס באופן עצמאי לסייע להן להסתגל לעולם הדיגיטלי ולייצר עבורן מרחב פעילות עסקית שיניב להן בהמשך הן הכנסה והן סיפוק עצמי".

See Also

עמותת 'יוזמות עתיד' פועלת מזה עשור, במטרה לסייע לנשים מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית להקים ולפתח עסקים קטנים ובאמצעותם להגיע לעצמאות כלכלית ומשפחתית. העמותה פועלת בפריסה ארצית בעשרות ישובים ברחבי הארץ ומלווה נשים מכלל מגזרי החברה הישראלית, יהודיות, ערביות, חילוניות, חרדיות, עולות חדשות, בדואיות, דרוזיות ואחרות. 

מדי שנה מלווה העמותה למעלה מ-1,000 יזמיות המשתתפות בתוכניות העמותה להקמה של עסקים חדשים. עד כה, מיום היווסדה, ליוותה העמותה למעלה מ-5,500 נשים אשר השתתפו בתוכנית ועברו את תהליך הליווי הכולל איתור, מכינה, קורס עומק המתמקד בהקמה וניהול עסק קטן, ומנטורינג אישי על ידי אנשי עסקים מובילים בתהליך ניהול העסק. כל 1,000 עסקים של נשים שהוקמו במסגרת העמותה, מניבים קרוב ל-60 מיליון ש"ח הכנסה נטו לבעלות העסקים, ועוד כ-60 מיליון ש"ח חיסכון בתשלומי העברה למדינה. את העמותה מלווים מספר שותפים אסטרטגיים ביניהם  פייבר, קרן ווינברג ורבים נוספים. את העמותה יסד היזם ניסים בר-אל ומובילות אותה כיום צופית גורדון מנכ"לית העמותה ובת-שבע משה המשמשת כיו"ר. 

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן