יוליה בבקבוק

סודהסטרים, בשיתוף פעולה עם עמותת 'דלפיס' למען היונקים הימיים בישראל, משיקים מהדורה מיוחדת של בקבוקים אישיים ומעוצבים, המיועדים לשימוש רב־פעמי, עם דמותה של יוליה כלבת הים, כאשר כל ההכנסות הן קודש לקמפיין העמותה 'מקימים בית ליוליה', להחזרת כלבי הים לישראל. בהשקה זו ממשיכה סודהסטרים את משימתה רבת השנים להפחתת השימוש בבקבוקי פלסטיק ובמוצרי פלסטיק חד־פעמיים ולמניעת הגעת פסולת פלסטיק אל הים.  

סודהסטרים ועמותת דלפיס משיקים גם קולקציית חולצות וכובעים עם דמותה של יוליה כלבת הים, כאשר כל ההכנסות מהקולקציה ייתרמו למען קמפיין העמותה, לשיקום בתי הגידול הטבעיים של כלבי הים הנזיריים בישראל ולראשונה בעולם – הקמת בתי גידול מלאכותיים שישמשו מין זה, שנמצא בסכנת הכחדה. 

לדברי גלית צוקר, סמנכ"לית משאבי אנוש גלובלית של סודהסטרים: "אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם עמותת דלפיס וקוראים לקהל הרחב לתמוך בהחזרת כלבי הים לישראל. כחלק מהאחריות הסביבתית של סודהסטרים ומשימתה להפחתת השימוש בבקבוקי פלסטיק ובמוצרי פלסטיק חד פעמיים, אנו תמיד מחפשים דרכים חדשות ליצור שינוי חיובי. בשנה האחרונה הצלחנו לחסוך שימוש ביותר מ-5 מיליארד בקבוקי פלסטיק חד פעמיים. זהו הישג אדיר שמממש את החזון של סודהסטרים. אנו ממשיכים לעודד אנשים לעשות בחירות טובות יותר לא רק עבור עצמם, אלא גם עבור כדור הארץ." 

רפאלה בביש, מנהלת תחום החינוך בעמותת דלפיס: "אנו בעמותת דלפיס מברכים על שיתוף הפעולה עם חברת סודהסטרים, שחרטה על דגלה את הפחתת פסולת הפלסטיק, ומכאן משפיעה באופן ישיר על ניקיונם של האוקיינוסים והחופים. שיתוף הפעולה הזה יקדם מטרה מרכזית בניסיונות שלנו להקים בית לכלבי הים בישראל, שכן הקמת בית כזה מצריכה גם שיקום פיזי של המרחב הבטוח כדוגמת המערות בראש הנקרה, אבל גם, ולא פחות חשוב מכך, יצירת מרחב מוגן שבמסגרתו הקהל הרחב ידע לאפשר מרחב מנוחה פתוח לכלבי הים שעולים על החוף. פעילות החינוך וההסברה הנרחבת שאנו מקיימים קיבלה חיזוק כשהיא מלווה בבקבוקי שתיה רב־פעמיים, עליהם מתנוסס האיור של יוליה, שמזכיר לכולנו עד כמה חשוב לשמור עליה".

See Also

סודהסטרים, אחת מחברות הבת של חברת , PepsiCo הינה מותג המים המוגזים הגדול בעולם. החברה, פועלת בכ-50 שווקים ברחבי העולם ומעצימה את צרכניה ליצור לעצמם חוויות שתיית מים מוגזים המותאמת לטעמם האישי והכל, בלחיצת כפתור. סודהסטרים מאפשרת לצרכניה לבחור בבחירות טובות יותר לעצמם ולסביבה ובכך, יוצרת מהפכה באופן בו אנשים ברחבי העולם צורכים משקאות.

עמותת דלפיס הינה עמותה ללא כוונת רווח (מלכ"ר), שהוקמה על ידי חוקרים, פעילי סביבה ומתנדבים, המהווים חוד החנית של הפעילות למען היונקים הימיים בישראל. מקימי דלפיס הם מחלוצי המחקר בתחום זה בארץ ובעלי ניסיון מצטבר ומוכח בתחום של קרוב ליובל. העמותה מפעילה מרכז חינוכי יחיד מסוגו במזרח התיכון, "מרכז הדולפין והים" שבאשדוד, והתוכניות החינוכיות שלה מוכרות ע"י משרד החינוך.

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן