"חנות הגלידה של פרנצ'סקו טירלי"

עופר הקניון הגדול, מקבוצת קניוני עופר, יערוך ביום שני ה – 25.04.2022, מפגש זיכרון בסלון בצומת ספרים עם הסופרת תמר מאיר אודות ספרה שעוסק בשואה "חנות הגלידה של פרנצ'סקו טירלי".  

מפגש "זיכרון בסלון" יערך לקהל הרחב, לילדים ולמשפחות,  והוא יכלול אירוע בסגנון "שעת סיפור", מטרתו לעורר שיח עם ילדים והורים על השואה ודרך כך להמשיך ולהנציח את הזיכרון. 

כמו כן, האירוע יהיה בהובלת הד"ר לספרות, המרצה, החוקרת והסופרת תמר מאיר, אשר תקריא מתוך ספרה "חנות הגלידה של פרנצ'סקו טירלי" ותדבר עם מסרים מתוך ספרה העוסק בשואה אך נושא מסרים המתאימים גם לקהל הצעיר. הספר מבוסס על סיפור אמיתי. גיבור הסיפור, פטר, כמו כל הילדים מאוד אהב גלידה, עד כדי כך שהיה מחפש כל יום מחדש את הסיבות כדי לעבור ליד חנות הגלידה של פרנצ'סקו טירלי. לפעמים הוא קנה גלידה, לפעמים סתם נכנס פנימה, לפעמים רק הסתכל מבחוץ. כשפורצת המלחמה פטר, משפחתו ועוד רבים אחרים מחפשים מקום להתחבא ולפרנצ'סקו יש רעיון… חנות הגלידה הוא ספור על חברות, אומץ לב ועזרה הדדית. הנער פטר (יצחק) הוא חמיה של הסופרת, תמר מאיר, ששמעה ממנו את הסיפור המופלא על פרנצ'סקו טירלי וכתבה אותו למענם. 

עמותת זיכרון בסלון עומלת קשות כ11 שנים להנציח את סיפורי השורדים והשורדות ואת זיכרונות הקורבנות שנספו, בדרך של קירוב לבבות, פתיחת דלת הבית והלב.

See Also

אירוע זיכרון בסלון יערך ביום שני ה25.04 בשעה 18:00 בחנות צומת ספרים קומה אמצעית P4

הפעילות תהיה כ30-45 דק', פתוח לקהל הרחב. 

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן