אחלה כבר לא רק חומוס!

בימים אלו עמותת "יוזמות עתיד" וקבוצת "שטראוס" עם המותג "אחלה" יוצאות במיזם קולינרי יוצא דופן – המרכז הקולינרי חברתי של אחלה. במסגרת השת"פ שיתקיים במרכז הקולינרי במפעל הסלטים בכרמיאל, יתקיים קורס יזמות עסקית עם התמחות קולינרית לנשים מאזור כרמיאל והצפון המעוניינות להקים עסק בתחום המזון או כאלה שכבר בעלות עסק בתחומי הבישול, האירוח והקייטרינג.

התכנית הייחודית תכלול מעטפת מקצועית רחבה שבמסגרתה היזמיות ייחשפו לתכנים בתחום העסקי והפיננסי, על ידי מנטורים מובילים מטעם העמותה. בנוסף, יתקיים קורס מקצועי בן ארבעה מפגשים בהנחייתו של יניב גור אריה, השף של "אחלה" ומרצי אורח נוספים שיסייעו להם ברכישת כלים וידע בתחומי הקולינריה, בטיחות, קיימות במזון, סוגיות רגולטוריות, שיטות בישול נכונות ועוד.

צופית גורדון, מנכ"לית יוזמות עתיד: "אנחנו שמחות על שיתוף הפעולה עם קבוצת שטראוס. תחום המזון הוא אחת הקטגוריות המרכזיות בתחום של יזמות אצל נשים, וליזמית, בדרכה להקים עסק משלה, יש ערך אדיר ללמוד מחברה בסדר גודל כמו זו של שטראוס. ההיענות של הנרשמות לקורס רק מעידה שאכן הוא עונה על מענה שקיים. הקורס שנפתח השבוע הוא רק יריית הפתיחה, ובכוונתנו להמשיך ולהעמיק את שיתוף הפעולה בהמשך."

 שירי כהן מירקוס, מנהלת שיווק חטיבת האוכל: "כחברה מובילה בשוק המזון, וככזו המקדשת את ערכי היזמות והחדשנות, אנחנו נרגשים להוביל יחד עם עמותת יוזמות עתיד, תכנית ייחודית זו, שמטרתה לקדם נשים העוסקות בתחום הקולינריה. אנחנו גאים על ההזדמנות לתרום לקהילה מהידע והניסיון הקולינרי של "אחלה" ולשמש כמקפצה עבור הקריירה של נשים יזמיות ומוכשרות, להעניק להן הזדמנות עסקית להתפתח, להתרחב ולהגשים את עצמן בדרך לעצמאות כלכלית."

See Also

אודות יוזמות עתיד
עמותת 'יוזמות עתיד' פועלת מזה עשור, במטרה לסייע לנשים מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית להקים ולפתח עסקים קטנים ובאמצעותם להגיע לעצמאות כלכלית ומשפחתית. העמותה פועלת בפריסה ארצית בעשרות ישובים ברחבי הארץ ומלווה נשים מכלל מגזרי החברה הישראלית, יהודיות, ערביות, חילוניות, חרדיות, עולות חדשות, בדואיות, דרוזיות ואחרות.
מדי שנה מלווה העמותה למעלה מ-1,000 יזמיות המשתתפות בתוכניות העמותה להקמה של עסקים חדשים. עד כה, מיום היווסדה, ליוותה העמותה למעלה מ-5,500 נשים אשר השתתפו בתוכנית ועברו את תהליך הליווי הכולל איתור, מכינה, קורס עומק המתמקד בהקמה וניהול עסק קטן, ומנטורינג אישי על ידי אנשי עסקים מובילים בתהליך ניהול העסק. כל 1,000 עסקים של נשים שהוקמו במסגרת העמותה, מניבים קרוב ל-60 מיליון ש"ח הכנסה נטו לבעלות העסקים, ועוד כ-60 מיליון ש"ח חיסכון בתשלומי העברה למדינה. את העמותה מלווים מספר שותפים אסטרטגיים ביניהם בנק הפועלים, פייבר, קרן ווינברג ורבים נוספים. את העמותה יסד היזם ניסים בר-אל ומובילות אותה היום צופית גורדון המנכ"לית ובת-שבע משה יו"ר.

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן