ראזא  פהלווי: אני מאחל לכולנו שיגיע היום לשלום, לפיוס ולשיתוף פעולה בין  ישראל לאירן". 

הנסיך רזא  פהלווי, בנו של השאה האיראני מוחמד רזא פהלווי שהודח במהפכה האסלאמית ב-1979,  חתם את ביקורו בישראל באירוע  "כיד המלך"  שנערך אתמול בערב (יום ד) בביתו של איש העסקים פרדי אינסאנז,  מבעלי רשת SCOOP. 

אינסאנז, שעלה לישראל מאירן בשנת 1988 פעל  בשיתוף עם השרה גילה גמליאל  לארח וללוות את יורשת העצר הגולה רזא פהלווי ורעייתו יסמין, בביקורו הראשון בישראל.     

מימין השרה גילה גמליאל רזא פהלווי פרדי ויפית איינסז צילום ניר פקין

האירוע נערך בוילה של אינסאנז ברמת גן, שעוצב כארמון פרסי, אליו הוזמנו כ – 150 אורחים, בניהם: בכירי המשק והממשל, אנשי עסקים ובכירי העדה האירנית, שנהנו מקוקטייל רשמי  ומינגלינג, ארוחה פרסית מסורתית ולהקת מוסיקה ששילבה מזרח ומערב. 

פרדי איינסאנז פתח את האירוע ואמר לאורחים:  "זהו ביקור היסטורי ש"יורש העצר האירני" מגיע למדינת ישראל. כיום ראזא פהלווי נתפס כתקוותם של מיליוני איראנים ליברלים, המתייחסים בהערצה גדולה לשושלת שאליה הוא משתייך, ולכן אנו  מאמינים ביחסים ובשלום עם איראן העתידית, הדמוקרטית,  שאנו והם חולמים בחזוננו, בניגוד למשטר הנוכחי".  

מימין יושבים פרדי איינסז רזא פהלווי רוני איינסז למעלה מימין אזיתה איינסז ויסמין פהלווי צילום ניר פקין

 לדברי איינסאז: "יהודי יוצאי אירן נרגשים וגאים בביקורו  הפומבי  והאמיץ של בנו של השאה בישראל.  ליוצאי העדה רגשות חיבה, כבוד וגעגוע לראש בית המלוכה, אשר  תמיד שמר על זכויות הקהילה היהודית ועל  יחסי שלום וידידות עם ישראל".    

See Also

ראזא  פהלווי התרגש ואמר: "לא מובן מאליו שילד שברח מאירן,  ללא כלום,  הצליח להפוך בישראל לאחד מאנשי העסקים הבולטים והמשפיעים. אני גאה בו ושמח ומתרגש להתארח אצלו בבית,  זוהי תחילתה  של חברות עם פרדי  לעוד הרבה שנים אורכות. 

הנסיך עוד סיכם ואמר: "אני מאחל לכולנו שיגיע היום לשלום, לפיוס ולשיתוף פעולה בין  ישראל לאירן". 

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן