למה את מתכוונת, כשאת אומרת לא?

סודהסטרים, סופר-פארם ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, חברו יחד לטובת יוזמה משותפת להעלאת המודעות לנושא תקיפות מיניות ולאפשרויות הסיוע הקיימות עבור נפגעות ונפגעי תקיפה מינית בישראל. במסגרת היוזמה, יושקו בקבוקי סודהסטרים אישיים ומעוצבים לשימוש רב פעמי במהדורה מיוחדת. 

הבקבוקים יימכרו החל מ- 10.03.2022 בסניפי רשת סופר-פארם ובסופר-פארם אונליין, בעלות של 15 ₪ בלבד לבקבוק, כאשר כל ההכנסות קודש לפעילות איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית. 

בקבוק סודהטסרים סופר פארם והאיגוד עם סודה ומארז – קרדיט טל אזולאי

זו השנה ה-20 שסופר-פארם נרתמת למען איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ולנפגעות תקיפה מינית בישראל, כשבשנים הקודמות נמכרו מחברות מעוצבות כאשר כל הכנסות המכירה הועברו כתרומה לאיגוד הסיוע לנפגעי ולנפגעות תקיפה מינית. השנה, סודהסטרים נרתמה בשיתוף פעולה מלא למבצע ההתרמה השנתי.

מעבר לתרומה הכספית ממכירת הבקבוקים, מטרת היוזמה היא להעלות את המודעות שלנו כחברה לנושא האלימות המינית, לשים לב לסובבים אותנו ולסייע במידת האפשר בעת זיהוי מצוקה. האיור על גבי הבקבוק והאריזה נראה במבט ראשון כאיור רנדומלי של צבעים, אך ממבט קרוב יותר ניתן להבחין בדמויות נשים השזורות אחת בשניה ומביעות את הכוח והעצמה של להיות יחד. המסר שמבקשות החברות והארגון להעביר לנפגעים ולנפגעות הוא שהם אינם לבד, וכן להביע את המחויבות שלנו בהושטת עזרה ובערבות הדדית, שכן כולנו רקמה אנושית אחת. 

על גבי אריזת הבקבוקים מוצגים באופן בולט, בעברית ובערבית, פרטי קשר למרכזי ושירותי הסיוע של האיגוד, אליהם ניתן לפנות בטלפון או בכתב, וכן באמצעות צ'אט אנונימי באתר או בוואטסאפ. על פי נתוני איגוד מרכזי הסיוע, חלה עליה מתמדת במספר הפניות לקבלת סיוע משנה לשנה. ב-2020, חלה עלייה של 9% בפניות ביחס ל-2019, ועלייה של 63% בפניות לסיוע בצ'אט ובווטסאפ. מרבית הפניות עסקו בדיווח על פגיעות בנשים (89%) והיתר (11%) עסקו בפגיעה בגברים. 

כיום, מרכזי הסיוע פרוסים ב-9 נקודות ברחבי הארץ והתקבלו יותר מ-50,000 פניות בשנה החולפת. במרכזים אלה ניתן לקבל סיוע ותמיכה, ליווי בהליכים משפטיים ובמיצוי זכויות, קבוצות תמיכה ועוד. כמו כן, הם מעניקים שירותים ייעודיים לגברים נפגעים, לציבור הדתי ולחברה הערבית. בנוסף, מפעילים המרכזים תוכניות חינוך בבתי ספר ובחינוך הבלתי פורמלי ומבצעים הכשרות למניעת הטרדה מינית במקומות עבודה. איגוד מרכזי הסיוע הוא ארגון גג של המרכזים, אשר משלים את הפעילות הישירה והקהילתית בעבודה מערכתית לקידום זכויות נפגעות ונפגעים ולמאבק בתופעת האלימות המינית בישראל.

לפנייה לקווי הסיוע:

– קו טלפון נשים: 1202/ קו טלפון גברים: 1203

– קו סיוע בשפה הערבית: 04-6566813

– צ'אט אנונימי: kolmila.org.il

See Also

-צ'אט אנונימי בערבית: chat.wavo.org

– וואטסאפ: 052-8361202

אייל שוחט, מנכ"ל סודהסטרים העולמית: ״כחברה שמניפה את הדגל החברתי ורואה בו מרכיב אינהרנטי מפעילותה, אנו גאים לקחת חלק במאבק בתופעת האלימות המינית בישראל, ולתרום למטרה חשובה זו. אנו מאמינים שקידום אג'נדות חברתיות הינו חלק בלתי נפרד מהצלחה של חברות ותאגידים, וכי לקהילה העסקית יש כוח, שלא לומר מחויבות, להניע שינויים שכאלה".

ניצן לביא, מנכ"ל סופר-פארם: "רשת סופר-פארם רואה את עצמה חלק בלתי נפרד מהקהילה בה היא פועלת. אנו גאים ללוות את איגוד מרכזי הסיוע זו השנה העשרים, ובטוחים כי פעילותו החשובה, לרבות העלאת המודעות בקרב הציבור, תביא לשינוי החברתי המיוחל ותסייע במיגור האלימות המינית בישראל". 

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו: "למעלה מ-54,000 פניות מגיעות למרכזי הסיוע בכל רחבי הארץ, וכדי שנוכל להמשיך לתת סיוע ולהיאבק למען הזכויות של כל נפגע/ת, אנו זקוקות לכל סיוע. אנו מודות לחברת סופר-פארם על התמיכה ארוכת השנים והשותפות במאבק, וכן גם לסודהסטרים על התרומה לקמפיין ההתרמה החשוב".

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן