כורסת מנכ"ליות

לרגל יום האישה הבינלאומי, רשת IDdesign בשיתוף 'פורום המנהיגות הנשית של ישראל' בראשותה של ורד רמון ריבלין, אתגרו נבחרת של מנכ"ליות מהמובילות במשק הישראלי לעצב כורסת מנהלות עם אמירה אישית, במטרה לעודד נשים להשתלב בצמרת הניהולית.


רשת העיצוב  IDdesignיוצאת לרגל יום האישה הבינלאומי בפרויקט חלוצי וראשוני בשם "כורסת המנכ"ליות" בשיתוף 'פורום המנהיגות הנשית של ישראל' בראשותה של ורד רמון ריבלין, עורכת ועיתונאית, מייסדת הפורום. במסגרת הפרויקט נבחרו 12 מנכ"ליות ומנהלות מהמובילות במשק הישראלי, כשכל אחת מהן אותגרה להחזיק את עט המעצבת ולעצב לפי ראות עיניה 'כורסת מנהלות'. הבחירה בעיצוב כורסא הוא כהתרסה ל-'כיסא המנהלים' שזכה לשם זכרי המשמר הגמוניה גברית בצמרת הניהולית. מטרת הפרויקט המשולב הוא לעודד נשים להשתלב בתפקידי מפתח במשק הישראלי ולהתיישב בביטחון בכורסת המנהלות. 

הכורסא של איריס שור מייסדת ומנכלית חברת אוריבי בפרויקט רשת IDdesign צילום מנחם עז

על גבי כל כורסא אומנותית שולבו תובנות מעוררות השראה למנהיגות נשית, שנאמרו על ידי כל מנכ"לית בהתאם לראייה המקצועית והאישית שלה להצלחה בתעשייה. במסגרת הפרויקט הכורסאות יועמדו לרכישה כשכל הכנסותיהן יתרמו לעמותת 'תפוח' שמטרתה לשלב נשים בעולם התעסוקה החדש ולשנות את מציאות חייהן.


המנכ"ליות שלקחו חלק בפרויקט הן: 

רונית אטד– מנכ"לית מיקרוסופט ישראל, רגינה אונגר– יו"ר פקר פלדה וסגנית נשיא לשכת רואי חשבון, עדי סופר תאני– מנכ״לית מטא (פייסבוק) ישראל, סטלה קריוף– מנכ"לית סודהסטרים ישראל, ד"ר אסנת לבציון קורח- מנהלת המרכז הרפואי שמיר, דלית זילבר- מנכ"לית מנהל התכנון של ישראל, קרן לוי– נשיאת פיוניר, ד"ר אפרת ברון הרלב- מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים, איריס שור – מייסדת ומנכ"לית חברת הסטארטאפ אוריבי, תמי אלטרץ– מנכ"לית חברת התרופות MSD ישראל, יפעת רייטר – מנכ"לית AIG ישראל והילה גולדנברג– מנכ"לית UBS Wealth Management ישראל.

הכורסא המעוצבת של דלית זילבר, מנכלית מנהל התכנון של ישראל, בפרויקט יום האישה של רשת IDdesign צילום מנחם עז


מי שאמון על הפן העיצובי לצד המנכ"ליות הוא אורן נורי, הקניין והמעצב הראשי של רשת IDdesign. נורי הכווין והדריך בסדרת מפגשים את המנהלות הבכירות, לסגנן את כיסא המנהלים שלהן לכורסת מנהלות ותרגם את החזון שלהן ליצירה אומנותית. כל כורסא עוצבה 

ברוח הערכים שביקשה להבליט כל אחת מהמשתתפות. כך למשל רונית אטד, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל, חרטה על גבי הכורסא בעיצובה את המשפט: "you own it" כשמאחורי המסר העוצמתי עומד חזון עיצובי. לדברי אטד "בחרתי לעצב כורסא שכאשר האישה שיושבת עליה מרגישה מלכה, זאת שעשתה כברת דרך ארוכה להגשמת המטרות שלה והייעוד המקצועי, בלי להתבייש בכך. הכורסא תרופד בבד קטיפה אדום עוצמתי בסגנון מלכותי הנשפך בצורת רבידה."

משתתפות הפרויקט העומדות בראש הפירמידה הן חברות 'פורום המנהיגות הנשית של ישראל' שנוסד על ידי העורכת והעיתונאית ורד רמון ריבלין. במסגרתו נפגשות נשים העומדות בראש המערכות הגדולות במדינה בקבוצות מצומצמות ואינטימיות באופן קבוע ודנות בתמות הנגזרות מעולם המנהיגות, הניהול הבכיר והמימוש העצמי.

לדברי ורד רמון ריבלין, מייסדת פורום המנהיגות הנשית של ישראל: "אחרי שנים ארוכות שבהן המשק נשלט כולו על ידי הנהגות גבריות, רק בשנים האחרונות מוטמעים בתרבות דימויים של נשים בכירות באמת. העלייה בייצוגן במוקדי הכוח והסמכות היא בסיס לכל תהליך דמוקרטי ליברלי, לקידום זכויות הנשים ומאבק באי השוויון. ועדיין רק שיעור נמוך של נשים מצליחות להגיע לראש הארגונים המשמעותיים בארץ."

הכורסא של דר אפרת ברון הרלב מנהלת מרכז שניידר בפרויקט רשת IDdesign צילום מנחם עז

לדברי אורן נורי, קניין והמעצב הראשי של רשת IDdesign: "הפרויקט הייחודי הזה מוכיח את כוחו של העיצוב: לשנות, להזיז ולהעיר נושאים שחשוב לתת להם במה. 'כורסת מנכ"ליות' נולד מתוך הצורך לעודד ולחזק נשים להעז ולשאוף הכי גבוה שיש ומתוך זה, חשוב היה לי לעשות שימוש בצבעוניות עזה וטקסטורה נוכחת של בדים במטרה להעביר מסר של חוזקה, תחכום ועוצמה נשית. הנשים שעבדתי לצידן היו מעוררות השראה, כל אחת בתחומה הצליחה לפרוץ גבולות ולהצליח בענק והדבר בא לידי ביטוי בעוצמה שהן רצו לבטא בעיצובים שלהן".

הכורסא המעוצבת של הילה גולדנברג, מנכליתUBS בישראל בפרויקט יום האישה של רשת IDdesign צילום מנחם עז

לדברי עופר איתני, בעלי רשת IDdesign: "כורסת מנהלות הוא מסוג שיתופי הפעולה שגורמים לנו להאדיר את הכוח הנשי, אבל בראייה לעתיד, אני חושב שכמה שנים מהיום כבר לא נצטרך פרויקטים שכאלו. נשים כגברים ייהנו באופן שוויוני מלהחזיק בעמדות מפתח."

הכורסאות נחשפו לראשונה באירוע יום האישה שיתקיים ביום ראשון הקרוב 6.3. במהלך הערב הן יוצעו למכירה וכל הכנסותיהן יתרמו לעמותת תפוח. העמותה הוקמה בשנת 2000 

במטרה לצמצם פערים בחברה הישראלית באמצעות שוויון דיגיטלי לכלל האוכלוסיות מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל ואוכלוסיות גיוון שאינן מיוצגות בצורה שווה בשוק התעסוקה.

רשת IDdesign  www.iddesign-shop.co.il

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן