שר החוץ יאיר לפיד חנך את תערוכת "הפוך" לרגל חודש המודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות

שר החוץ, יאיר לפיד, שרת האנרגיה, קארין אלהרר ומכובדים נוספים חנכו היום במשרד החוץ בירושלים את תערוכת הצילומים "הפוך" כחלק מהאירועים לציון חודש המודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות.

תערוכת "הפוך" שהופקה על ידי משרד החוץ בשותפות עם ארגון אלומות אור ועם המרכז לאימפקט יהודי, מציגה תמונות של צעירים עם מוגבלות ביחד עם סלבריטאים, דיפלומטים וספורטאים העומדים על הידיים.

צילום: יח"צ ארגון אלומות

אוצר התערוכה הוא הצלם שלומי אמסלם ובין השותפים בהכנת התערוכה היו מיקי חייט, מארגון "חרדים לקצב" המשלב צעירים וחרדים בעשיה ספורטיבית ועופרה כהן, המשלבת צעירים עם מוגבלות בפרויקטים מוזיקליים.

תערוכת "הפוך" תשמש את שגרירויות ישראל בעולם לפעילות בחודש המודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות בשותפות עם גורמים מקומיים במדינות השונות תוך חשיפת עשייה נרחבת של ארגונים ישראלים לקידום שוויון הזכויות לבעלי מוגבלויות.

צילום: יח"צ ארגון אלומות

שר החוץ, יאיר לפיד: ״הצילומים בתערוכה, ובעיקר האנשים שיצרו אותה, אומרים לנו: הכל אפשרי. כשאנחנו ביחד, בכלל הכל אפשרי. אפשר להתגבר על קשיים, אפשר לנצח כמעט כל מגבלה. אני לא יודע לעמוד על הידיים, אבל אני גאה לחנוך את התערוכה כאן במשרד החוץ, ומתרגש שבאתם לכאן מהארץ ומהעולם. בזכותכם הכל אפשרי״.

See Also

יוזם התערוכה, דן אורין: "אם אפשר לעמוד על הידיים ביחד, כנראה אפשר לעשות כמעט הכל ביחד, זה המוטו של התערוכה, שמעמידה את הצעירים עם המוגבלות במרכז התמונה והבמה".

רוברט זינגר, יו"ר ארגון "אלומות אור": "תערוכת "הפוך" מסמלת שאין שום מגבלה שיכולה למנוע מהאדם להיות שווה בין שווים. ארגון "אלומות אור" שם לעצמו מטרה לפעול לאורך כל השנה למען זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות ולאפשר להם לקיים חיים עצמאיים ושווים בחברה."

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן